Co o nas mówią kolory?

Co o nas mówią kolory?

Ludzki mózg jest tak stworzony, że myśli schematami. Dlatego, zanim zdążymy coś powiedzieć, nasz ubiór już zdoła przekazać komunikat. Kolory też mają głos!

Co o nas mówią? Przygotowałam dla Ciebie proste i łatwe do zapamiętania grafiki. Zapisz je sobie i sięgaj za każdym razem, kiedy nie masz pewności, co na siebie włożyć.

Kolor główny, to tło. Kolory w liniach, to te z jakimi najlepiej dany bazowy kolor łączyć.

 black_czern_czarny

W naszej kulturze czerń jest kolorem żałoby. W innych sytuacjach rezerwujmy ją na odzieżowy wieczór, który zaczyna się po godzinie 18tej. W wydaniu total look może działać dystansująco.

czerwony_red

Czerwień w naszej kulturze jest kolorem pożądania. Polecam na okazje, kiedy chcemy być w centrum uwagi. Jeden z trendów nadchodzącego sezonu jesień- zima 2017.

granat_niebieski_blue

Granat oraz wszelkie odcienie niebieskiego stanowią doskonałą bazę garderoby biznesowej. Idealnie sprawdzi się zamiast czerni.

brazowy_kolor_brown

Brąz przy twarzy dobrze sprawdza się jedynie u jesiennych typów kolorystycznych. Pięknie wygląda w połączeniu z granatem lub zielenią, czy kolorem musztardowym. Najlepiej sprawdza się w dodatkach typu torba, pasem, czy buty.

szary_szarosc_kolor_grey

Może stanowić piękną bazę dla czerwieni, bieli i granatu. Łącz z innymi kolorami, kiedy pracujesz w grupie, dzięki temu łatwiej nawiążesz relacje z współpracownikami. Stwórz intrygujące połączenie z żółcią lub stonowaną zielenią.

biel_bialy_kolor_white

Biel jest kolorem niewinności i czystości. Podczas wesel biała suknia jest zarezerwowana dla Panny Młodej. Nie ma odstępstw od tej zasady w stronę gości weselnych. Wyjątkiem może być tylko sama Panna Młoda, jeśli uzna, że woli postawić na sukienkę w kolorze burgundowym lub czerwonym.

zielony_kolor_zielen_green

Zieleń jest kolorem nadziei, wzbudzającym zaufanie i odprężającym. Bardzo cieszy mnie fakt, że coraz częściej się do niego przekonujemy. Jesienią 2017 modne będą dodatki w tym kolorze. Ale czemu nie nosić go również jako bazy?

Ja uwielbiam odcień petrol, czyli z nutą granatu zbliżony do morskiego odcienia. Nie przejdę obojętnie również obok butelkowej zieleni.

A jaki jest Twój ulubiony kolor?

 

 

Sylwetki ze zdjęcia głównego dzięki uprzejmości sklepu SaltandPepper

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Facebook Twitter Google+ Pinterest

Skomentuj